Kopeme za Dennise, přidejte se a zachraňte mu život!

Hráči 1.SC Znojmo FK mají na svém kontě nemálo vyhraných zápasů, teď se rozhodli pomoci v boji o život devatenáctiletému  Dennisovi Urcovi. Zapojit se můžete i Vy.
Sympatický mladík z obce Svatobořice – Mistřín nedaleko Kyjova se od svých šestnácti let snaží zvítězit nad zákeřným nepřítelem – nádorovým onemocněním lymfatické tkáně Hodgkinovým lymfomem.
Přesto, že má za sebou několik sérii chemoterapií i transplantaci vlastních kmenových buněk, nemoc se již potřetí vrátila. Jedinou možností na záchranu Dennisova života je nyní transplantace kostní dřeně od nepříbuzného dárce.
Toho však lékaři v registrech potencionálních dárců zatím hledají marně.
Znojemští fotbalisté se rozhodli zapsat se ve čtvrtek 25. 2. 2016 odpoledne do Českého národního registru dárců dřeně. Třeba se právě mezi nimi najde ten, který pomůže vyhrát nadšenému fotbalistovi a milovníkovi aut a motorek z Kyjovska, ten nejtěžší zápas. Zapojit se můžete i vy.
Pokud jste zdraví a ve věku od 18 do 35 let, stačí přijít ve čtvrtek ve 12.30 hodin na transfúzní oddělení znojemské nemocnice a nechat si spolu s fotbalisty odebrat 2 ml krve.
Na základě tohoto vzorku budete zařazeni do registru dárců kostní dřeně a pokud se Vaše transplantační znaky budou shodovat s Dennisovými nebo třeba s jiným nemocným, možná právě vy zachráníte lidský život!